Co je cílem kraniosakrální terapie?

07.08.2023

Co kraniosakrální terapie přináší? Jaký je terapeutův úkol? Co zjišťuje?

Naše tělo je schopné dokonalé samoregulace, regeneruje a obnovuje opotřebované buňky. V průběhu času, pod vlivem stresu, zátěže či zranění, se však tento proces zpomaluje a vnitřní opravné a vyvažující procesy jsou postupně narušeny. 

To se následně projevuje i v narušení řízení přirozené fyziologické obranné reakce na stres či ohrožení - kontrakci neboli stažení buněk a tkání, které v těle zůstává i po odeznění stresové situace. Tato místa se pak brzy stávají ohniskem stagnace - pokud tělo není schopno tyto překážky rozptýlit, raději je soustředí na určité místo a snaží se tak minimalizovat jejich negativní účinky. Ve snaze udržet rovnováhu za všech podmínek vznikají kompenzační reakce. 

Nejen že toto běžný tok potřebné energie blokuje, udržování stagnačních míst a kompenzační mechanismy vyžadují ještě množství energie navíc. Naše vitalita se postupně snižuje a přítomnost neodbouraných blokád tvoří živnou půdu pro usazování dalších. 

Zjednodušeně řečeno, v rámci terapie tyto "zácpy" vyhledáváme a nastavujeme podmínky, aby je tělo mohlo postupně propustit a uvolnit a mohlo se navrátit do pružnosti a rovnováhy, ke zdraví.

Vytvořte si webové stránky zdarma!