Moje cesta ke kraniu

Jako předškolák jsem měla jasno, budu učitelkou! Vedla jsem třídu plyšáků a pečlivě jim opravovala písanky. V první třídě ale tento záměr přehlušilo volání sdílet veškerý volný čas se zvířaty. Zachraňovala jsem vše živé, knížky Jamese Herriota a Geralda Durrella jsem znala nazpaměť a doufala, že se stanu mořským biologem nebo veterinářem. Ovšem jak se říká, lidé plánují a nahoře se smějí. Biologii jsem sice vystudovala, má profesní cesta ale stejně oklikou vedla za katedru. Mezitím jsem si vytvořila velkou zvířecí rodinu; zkrátka neexistovala síla, která by mi v tom zabránila. Postupně jsem se přes potřeby našich zvířat dostala na kurzy jemných manuálních terapií, lymfatické drenáže a úvodu do kraniosakrálního ošetření koní u Katky Kumble.

Neskutečné výsledky kraniosakrálních ošetření u zvířat ve mně probudily zvědavost, jakou kvalitu by mohly přinést do života lidem. Po čase hledání a zkoumání bylo jasno - absolvovala jsem roční profesní studium a výcvik kraniosakrální osteopatie s biodynamickými prvky u Radka Neškrabala, snad nejpovolanějšího člověka a terapeuta v České republice uznávaného i v zahraničí.

Můj zájem o kranio se změnil v nadšení a svému vzdělání se věnuji dál. Genialita a moudrost našich systémů mě nepřestane udivovat a ráda bych přispěla k její osvětě.

Pokud si zvolíte kraniální terapii jako svůj nástroj pro podporu nebo znovunastolení rovnováhy a pozvete si mě jako svého průvodce, bude mi velkou ctí.

Jana Orsavová, Zlín
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!