Princip terapie

Kraniosakrální terapie pracuje s konceptem kraniosakrálního systému našeho těla. Jeho základ tvoří několikavrstvý membránový systém, ve kterém od lebky ke křížové kosti pulzuje mozkomíšní mok, čirá tekutina obsahující velké množství fotonů. Tento membránový systém tvoří vzájemně propojenou síť obalující mozek, míchu, vystupující nervy, a jeho vnější vrstvy se upínají na lebeční kosti, první krční obratle a křížovou kost, a tak přímo i nepřímo dalšími spojeními komunikuje s celým tělem. Pulzující mozkomíšní mok je nezbytný pro výživu a detoxikaci nervové soustavy.

Funguje-li kraniosakrální systém dobře, je dostatečně vyživována a očišťována i naše nervová soustava, a to se odrazí na stavu našich orgánů a veškerých tělesných funkcí.

V průběhu času naše tělo ztrácí pružnost, ukládá zkušenosti a zapouzdřuje zranění, ať už fyzická či psychická. Tělo se snaží tyto zátěže držet lokalizované pokud možno na co nejmenším místě a k této stabilizaci spotřebovává energii. Kraniosakrální terapie umožňuje takové bloky najít a postupnou prací uvolnit energii v nich drženou včetně vzorců na nich vázaných. Naše tělo se opět může dostat ke zdraví a pružnosti.

Vytvořte si webové stránky zdarma!